WaoHive
Blog

War and Order Mücevher Maliyeti: 40. Seviyeye Mücevher ve Essence

War and Order mücevher maliyeti: tek mücevher 1'den 40'a 6.721 mücevher ve 1.154 essence, 12'si için 80.652 mücevher. Maliyetin 31. seviyede sıçradığı yer.

Güncellendi: 2 Kasım 2026

Kısa cevap

Bir War and Order mücevherini 1. seviyeden 40'a çıkarmak 6.721 mücevher ve 1.154 essence tutuyor. Altı Equipments slotunun her biri iki mücevher taşıyor, yani tam set 12 mücevher ve hepsini maksimuma çıkarmak 80.652 mücevher ve 13.848 essence ediyor.

Büyük sıçrama 31. seviyede. 31 ile 40 arası 4.210 mücevher istiyor, bu tek bir mücevherin maliyetinin %63'ü ve 2 ile 30 arasının toplamı olan 2.511'den fazla. Planın çoğu 30'un ne kadar ötesine gitmek istediğine bağlı. Bu sayılar Mücevher hesaplayıcının verisinden geliyor ve oyunda kontrol edilmedi.

Hangi mücevher nereye gidiyor

Her renk iki slota uyuyor, yani her birinden dörder tane lazım. Mücevherler kendi rengiyle ödeniyor, essence ise ortak. Yani tam bir maksimum her renkten 26.884 ve tek bir havuz olarak 13.848 essence demek. Yalnızca bir rengi yükseltiyorsan diğer ikisine ihtiyacın yok.

MücevherSlotlarTam sette mücevher40. seviyeye mücevher40. seviyeye essence
RubyWeapon ve Helmet426.8844.616
SapphireBelt ve Clothes426.8844.616
TopazAccessory ve Boots426.8844.616

Aralığa göre maliyet

Essence 21. seviyeye kadar görünmüyor. 21 ile 30 arası 234 essence, sonra 31 ile 40 arası 920 kullanıyor. Bu, tek mücevher için toplam essence'ın %80'i. Seviye başına fiyat 30'a kadar yavaş yükseliyor ve 146 mücevhere ulaşıyor, sonra sonraki her seviyede 50 artıyor, 40. seviye tek başına 646 mücevhere kadar.

SeviyelerMücevherEssenceMücevher payı
2 to 103150%4,7
11 to 208800%13,1
21 to 301.316234%19,6
31 to 404.210920%62,6

Hedef seviyeye göre toplamlar

Bu tablo, hesaplayıcının yaptığı gibi 1. seviyeden başlıyor, yani 1. seviyenin kendisi için listelenen 10 mücevheri saymıyor. Son iki sütun 12 mücevherin hepsini o seviyeye çıkardığını varsayıyor.

HedefTek mücevher: mücevherTek mücevher: essence12'si: mücevher12'si: essence
1031503.7800
201.195014.3400
251.8157921.780948
302.51123430.1322.808
353.99156947.8926.828
406.7211.15480.65213.848

Her aşamada statlar ne yapıyor

Her mücevherin üç statı var ve veri bunların aşamalı olarak devreye girdiğini gösteriyor. İlk stat 10. seviyeye kadar hızlı, sonra yavaş büyüyor. Ruby'de 10. seviyede 15'e ulaşıyor, 40'ta yalnızca 21. Yani 10. seviye, mücevherlerin %4,7'sine karşılık o statın %71'ini veriyor.

İkinci stat 11. seviyede başlıyor ve 20'ye kadar seviye başına 5 puan, sonra seviye başına 1 puan kazanıyor. Üçüncü stat 21. seviyede başlıyor. Yani 11 ve 21. seviyelerin her biri yeni bir şey açıyor, 31 açmıyor: 31 ile 40 arası aynı üç stat'ı en dik fiyatla uzatıyor. Durup düşünmek için en net nokta bu, ama bu tablolar fazladan bir stat puanının savaşta ne kadar değerli olduğunu söyleyemez.

MücevherStatSv. 10Sv. 20Sv. 30Sv. 40
RubyIncrease attack of backline (%)15171921
RubyBackline penetration0506070
RubyReduce dmg taken from backline (%)0036
SapphireFrontline HP (%)15171921
SapphireBackline Mastery0506070
SapphireTroops dmg taken reduction (%)0024
TopazEnemy attack reduction (%)891011
TopazFrontline Resilience0506070
TopazDamage against frontline (%)0036

İkinci stat hakkında bir not

İkinci stat yüzde değil puan olarak listelenmiş: Ruby'de backline penetration, Sapphire'de backline mastery ve Topaz'da frontline resilience. Kaynak verideki bir not 60 puanın %18 hasara eşit olduğunu söylüyor, ama stat 70'e kadar gidiyor ve bu aralığın üstünün nasıl dönüştüğünü doğrulayamadık. Ham puanları gösteriyoruz ve yüzde hakkında iddia etmiyoruz. Bu stat kararını belirliyorsa, harcamadan önce oyunda karşılaştır.

Rakamları bütçe için okumak

Tepe çok pahalı olduğu için yaymak ve aceleyle yükseltmek çok farklı planlar. Bir mücevheri 40. seviyeye çıkaran 6.721 mücevher, aynı renkten ikisini 30. seviyeye çıkarır ve 1.699 artar. Bir rengin dördü de 30. seviyede 10.044 tutuyor, hepsini maksimuma çıkarmak için gereken 26.884'ün yaklaşık %37'si. Essence aynı mantığı izliyor: 12'si 30. seviyede 2.808 essence istiyor, tek mücevherin yalnızca 30'dan 40'a çıkması ise 920.

Verimizde mücevherler için düşme oranı ya da gelir rakamı yok, bu yüzden bunları süre tahminine çeviremiyoruz. Bunun yerine kendi stokunu bunlarla karşılaştır.

Tam maliyet tablosu

Seviye başına maliyet, birikimli toplamlar 1. seviyeden sayılıyor ve 1. seviyenin kendisi için 10 mücevher dahil. Son birikimli toplamın yukarıdaki yükseltme rakamından 10 fazla olmasının sebebi bu.

SeviyeMücevherEssenceBirikimli mücevherBirikimli essence
1100100
2150250
3200450
4250700
53001000
63501350
74001750
84502200
95002700
105503250
116103860
126704530
137305260
147906050
158506900
169107810
179708780
1810309810
1910901.0900
2011501.2050
2111891.3239
22121131.44422
23124161.56838
24127191.69557
25130221.82579
26133251.958104
27136282.094132
28139312.233163
29142342.375197
30146372.521234
31196472.717281
32246572.963338
33296673.259405
34346773.605482
35396874.001569
36446974.447666
374961074.943773
385461175.489890
395961276.0851.017
406461376.7311.154

Hesaplayıcıyı kullanmak

Mücevher hesaplayıcıda her slottaki iki mücevher için mevcut ve hedef seviyeyi gir. Mücevherleri renge göre, ortak essence'ı ve toplam statları hesaplar, bir paylaşım linki de kurulumunu taşır. Bir slotun kalanını planlamak için Equipments parçaları, malzemeleri ve obsidyen sistemini kapsıyor. Planın hesap açmadan tarayıcında kaydedilir ve hiçbir şey oyun hesabına bağlı değil, o yüzden seviyelerini kendin gir.

İlgili yazılar

Bu konunun araçları

WaoHive bağımsız bir oyuncu projesidir, War and Order veya yayıncısıyla bağlantısı yoktur. Girdiğin bilgiler yalnızca bu tarayıcıda saklanır. Blog Hakkında Gizlilik