War and Order Artifact XP ve Shard: Blue ve Purple Maliyeti
War and Order artifact XP ve shard maliyeti: Blue artifact'ı maksimuma çıkarmak 658.360 XP ve 540 shard, Purple ise 1.921.750 XP ve 1.000 shard tutuyor.
Güncellendi: 2 Kasım 2026
Kısa cevap
WaoHive verilerine göre bir Blue artifact'ın 1. seviyeden sınır olan 30'a çıkması 658.360 XP, 4 yıldıza ulaşması ise 540 shard tutuyor. Bir Purple artifact 40. seviyeye 1.921.750 XP, 5 yıldıza 1.000 shard istiyor. XP'nin çoğu tepede toplanıyor: son 10 seviye Blue artifact'ın XP'sinin %79'unu, Purple'ın %61'ini alıyor.
Bu yazı kaliteler arasındaki XP'yi ve rank'ı olmayan Blue ile Purple için shard'ı kapsıyor. Orange yıldız ve rank'ların kendi rehberi var. Buradaki rakamların hiçbiri oyunda doğrulanmadı, büyük bir adım için harcama yapmadan önce oyunda kontrol et.
Kaliteye göre seviye başına XP
Aşağıdaki birikimli toplamlar 1. seviyeden başlıyor. Tablolar kaliteye göre farklı, yani aynı seviye daha iyi bir artifact'ta daha pahalı. 30. seviye Purple'da Blue'dan %13,5, Orange'da %33,3 daha fazla XP istiyor. Tablolar sayfamızdaki bazı tablolarda Orange, Gold olarak geçiyor, rakamlar aynı.
| Seviye | Blue XP | Purple XP | Orange XP |
|---|---|---|---|
| 10 | 5.750 | 6.520 | 7.680 |
| 15 | 36.730 | 42.160 | 48.990 |
| 20 | 140.390 | 159.860 | 187.150 |
| 25 | 342.310 | 388.750 | 456.340 |
| 30 | 658.360 | 747.050 | 877.740 |
| 35 | Sınır 30 | 1.251.050 | 1.471.590 |
| 40 | Sınır 30 | 1.921.750 | 2.260.330 |
Son seviyeler ne kadar dik
Tepeye yakın tek bir seviye, baştaki birçok seviyenin toplamından pahalı. Blue'da yalnızca 30. seviye 73.050 XP, 2 ile 15. seviyelerin hepsi ise 36.730. Purple'da yalnızca 40. seviye 148.500 XP, 30'dan 40'a kadar olan aralık 1.174.700, yani 30'a gelene kadar harcanan 747.050'den fazla.
XP yetmiyorsa Purple artifact'ta 30. seviye doğal bir durak. 40. seviye için gereken XP'nin %39'u o noktada harcanmış oluyor. Aynı şekilde 20. seviye Blue toplamının yalnızca %21'ini kullanıyor. Ana stat seviye başına sabit miktarda arttığı için her durak ana statı daha düşük bırakıyor, yani mesele kalan bonusun senin için XP'ye değip değmediği. Paketler aracındaki Artifact Experience 1k ürünleri ölçek hakkında fikir verir. Adını 1.000 XP olarak okursak, dolu bir Blue artifact yaklaşık 659, dolu bir Purple yaklaşık 1.922 tane eder.
Blue ve Purple için shard
Yıldız fiyatları kaliteler arasında aynı, değişen yalnızca yıldız sayısı. Blue ve Purple artifact'ların ikisi de 4 yıldıza 540 shard'a ulaşıyor, Purple'daki beşinci yıldız 460 daha ekliyor, yani neredeyse bir o kadar daha. Veride Blue ve Purple'ın rank'ı yok, her yıldız tek bir alım.
| Yıldız | Bu yıldız için shard | Baştan toplam | Hangi kalitede |
|---|---|---|---|
| 1 | 20 | 20 | Blue ve Purple |
| 2 | 80 | 100 | Blue ve Purple |
| 3 | 160 | 260 | Blue ve Purple |
| 4 | 280 | 540 | Blue ve Purple |
| 5 | 460 | 1.000 | Purple |
Yıldız seviye şartları tutmuyor
Bu iki kalitede seviye şartlarına dikkat et. Veri her yıldız için gereken bir seviye veriyor ve 10 Purple artifact'ın 9'u Orange ile aynı basamakları izliyor: 2 ile 5. yıldızlar için 10, 20, 30 ve 40. İstisna Gusli, hepsi için 40. seviyeyi yazıyor.
Asıl sorun Blue'da. Sekiz Blue artifact'ın yedisi 2 ile 4. yıldızlar için 20, 30 ve 40. seviyeyi yazıyor, oysa Blue artifact'lar 30'da duruyor, yani dördüncü yıldıza yazıldığı gibi hiç ulaşılamaz. Chu-Ko-Nu üçü için de 30. seviyeyi yazıyor. Artifacts aracı seviye kuralını Orange aşamalarına uyguluyor ve bu Blue ile Purple rakamlarını kullanmıyor, o yüzden plan yapmadan önce şartı oyunda doğrula.
Blue ve Purple artifact'lar ne veriyor
Ana stat seviyeyle artıyor ve burada maksimum seviyedeki haliyle gösteriliyor, son sütun ise son yıldızda eklenen stat. 2. ve sonraki yıldızlar başka statlar da ekliyor, Artifacts aracı hepsini listeliyor. Veride iki kalite için de artifact becerisi yok, yani bu statlar bildirebildiğimiz bonusun tamamı.
| Artifact | Kalite | Maksimum seviyede ana stat | Son yıldız |
|---|---|---|---|
| Aspis | Blue | Infantry Attack %10 | Infantry Damage Taken Reduction %5,5 |
| Book Of Thoth | Blue | Depot Capacity %15 | HP Boost %5,5 |
| Boots of Speed | Blue | March Speed %15 | Stamina Recovery %7 |
| Chu-Ko-Nu | Blue | Archer Attack %10 | Infantry HP %7,8 |
| Draconite | Blue | Max Wounded 4.000 | Attack Boost %5,5 |
| Emperor's Crown | Blue | Monster Attack Speed %15 | Infantry and Cavalry HP Boost %8 |
| Lubu’s Halberd | Blue | Cavalry Attack %10 | Cavalry Damage Taken Reduction %5,5 |
| Muramasa | Blue | Mage Attack %10 | Mage Damage %8,5 |
| Curtana | Purple | Damage Against Infantry Boost %11,8 | Attack Boost %9,5 |
| Draupnir | Purple | Reduces Wood cost for Building 420.000 | Max Wounded 5.500 |
| Durendal | Purple | Damage Against Cavalry Boost %11,8 | Attack Boost %9,5 |
| Erebu's Crown | Purple | Infantry and Cavalry HP Boost %11,8 | Increase the Attack of Archers and Mages %9,5 |
| Feather Dress | Purple | Reduces Damage taken from Archers %18 | HP Boost %9,5 |
| Ganjiang Moye | Purple | HP Boost %11,8 | Troops Damage Taken Reduction %7 |
| Gusli | Purple | Reduces Damage taken from Mages %18 | Cavalry Attack %12,4 |
| Joyeuse | Purple | Infantry Attack %18 | Attack Boost %9,5 |
| MagicLamp | Purple | Angel HP %18 | Angel Attack %14 |
| Necronomicon | Purple | Max Golems 5.500 | Guardian Conversion %22 |
Hesaplayıcıyı kullanmak
Artifacts aracında Hesaplayıcı'yı aç, bir kalite seç, sonra başlangıç ve hedef seviyeyi ve yıldızı gir. İki nokta arasındaki XP ve shard'ı verir. Sahip olduklarını saymaz, stokunu kendin düşmelisin. Force Artifact ve Crown Artifact bölümleri beşer artifact alır ve dizilişinin statlarını toplar, böylece daha ucuz bir durağın istediğini verip vermediğini deneyebilirsin.
Ekipmanla da uğraşıyorsan, Equipments altı slot için benzer bir mantık izliyor ve sahip olduğun malzemeler için bir alanı var. İki araç da hesap açmadan tarayıcında kaydeder, hiçbiri oyun hesabına bağlı değil, yani seviyelerin son girişin kadar güncel.