War and Order Asker Tier'ları: T14'e Kadar Barracks Yükseltme
War and Order'da T11'den T14 ön hat ve arka hatta Barracks adımlarının açtıkları, 31 ile 43. seviye arası azurite ve kaynak maliyetleriyle birlikte.
Güncellendi: 2 Kasım 2026
Kısa cevap
Barracks 34 T11'i, Barracks 37 T12'yi, Barracks 40 T13'ü açıyor. T14 iki parçada geliyor: ön hat için Sacred Barrack II (42), arka hat için Sacred Barrack III (43). Barracks 30'dan 43'e çıkmak 213.210 azurite, 1,29B yemek, 506,4M odun, 212,8M taş ve 121,4M demir tutuyor.
Barracks 40'ın üstündeki her şey yalnızca azurite olarak listeleniyor. Yani T14 bir azurite meselesi. Ulaşabileceğin asker tier'ı da kalene bağlı, çünkü her Barracks seviyesi kaleyi aynı seviyede istiyor.
Her adım neyi açıyor, kaça mal oluyor
Bu gruplar Planlayıcı'daki Barracks şablonlarıyla aynı, yani bütün bir adımı tek tıkla listene ekleyebilirsin.
| Adım | Açtığı | Azurite | Yemek | Odun | Taş | Demir |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Barracks 31 ile 34 | Barracks 34'te T11 | 15.410 | 344,8M | 139,2M | 46,8M | 26,4M |
| Barracks 35 ile 37 | Barracks 37'de T12 | 36.290 | 431,6M | 161,8M | 71,4M | 40,3M |
| Barracks 38 ile 40 | Barracks 40'ta T13 | 48.710 | 509,0M | 205,4M | 94,6M | 54,7M |
| Sacred Barrack I (41) | Yeni tier yok | 33.330 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sacred Barrack II (42) | T14 ön hat | 37.430 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sacred Barrack III (43) | T14 arka hat | 42.040 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Toplam | T14 arka hat | 213.210 | 1,29B | 506,4M | 212,8M | 121,4M |
Seviye seviye azurite eğrisi
Maliyet 40. seviyeye kadar istikrarlı artıyor, sonra Sacred Barrack I'de neredeyse ikiye katlanıyor: 40. seviye 17.500 azurite, 41. seviye 33.330 azurite. Veride Sacred Barrack I'de yeni tier görünmüyor, yani bu harcama T14'e giden bir basamak. Bu tablodaki her seviye kaleyi aynı seviyede istiyor.
| Barracks | Azurite | Birikimli toplam |
|---|---|---|
| 31 | 1.210 | 1.210 |
| 32 | 2.160 | 3.370 |
| 33 | 4.580 | 7.950 |
| 34 | 7.460 | 15.410 |
| 35 | 11.210 | 26.620 |
| 36 | 11.890 | 38.510 |
| 37 | 13.190 | 51.700 |
| 38 | 14.860 | 66.560 |
| 39 | 16.350 | 82.910 |
| 40 | 17.500 | 100.410 |
| 41 (Sacred Barrack I) | 33.330 | 133.740 |
| 42 (Sacred Barrack II) | 37.430 | 171.170 |
| 43 (Sacred Barrack III) | 42.040 | 213.210 |
Temponu neden kale belirliyor
Her Barracks seviyesi kaleyi aynı seviyede istiyor. Yani T14 ön hat için Sacred Castle II, T14 arka hat için Sacred Castle III gerekiyor. Tepede bu tersine de işliyor: Sacred Castle III'ün kendisi Barracks 42 istiyor. Bu yüzden kale ve Barracks'ın son birkaç seviyesini birlikte planlaman gerekiyor.
Asıl büyük fatura kale. Gereken bütün binalarla 30. seviyeden Sacred Castle III'e çıkmak 1.589.320 azurite, bu toplama Barracks 42'ye kadar olan kısım zaten dahil. Sacred Barrack III bunun üstüne 42.040 daha ekliyor, çünkü kale gereksinimi değil asker yükseltmesi. Planlayıcı bunu her kilometre taşında ayrı gösteriyor.
Yüksek tier asker başına kaça mal oluyor
Tier açmak yalnızca ilk fatura. Sonrasında her askeri basmak daha pahalıya geliyor. Bu tablo ön hat türleri için asker başına yemek, odun, taş ve demiri (Y / O / T / D), aynı veriden gelen etkinlik puanı ve savaş gücü değerleriyle birlikte gösteriyor. Okçu ve Büyücü için T14 maliyetlerini yazmadık, çünkü veri ikisinde de Piyade rakamlarını tekrar ediyor ve bu hata gibi görünüyor.
| Tier | Barracks | Piyade Y / O / T / D | Süvari Y / O / T / D | Etkinlik puanı | Savaş gücü |
|---|---|---|---|---|---|
| T10 | 33'e kadar | 422 / 108 / 40 / 16 | 174 / 216 / 58 / 21 | 96 | 9,7 |
| T11 | 34 | 522 / 133 / 49 / 20 | 215 / 270 / 71 / 26 | 120 | 11,6 |
| T12 | 37 | 688 / 252 / 66 / 25 | 337 / 418 / 83 / 33 | 150 | 13,9 |
| T13 | 40 | 891 / 339 / 88 / 33 | 440 / 550 / 111 / 45 | 190 | 16,5 |
| T14 | 42 ve 43 | 1.100 / 440 / 114 / 43 | 573 / 722 / 145 / 58 | 230 | 19,4 |
Basma süresi de uzuyor
Hızlar hesabı, %180,6 recruitment hızında T12 asker başına oyunda ölçülmüş 86,88 saniye veriyor. Diğer tier'lar ölçülmemiş sabit oranlar kullanıyor: bu hızda T13 için yaklaşık 103,66 saniye, T14 için 145 saniye. Bu rakamlara göre bir T14 asker T13'ten yaklaşık %40 daha uzun sürüyor ama 190'a karşı 230 etkinlik puanı veriyor, yani hızlandırma saati başına T13 daha çok puan getiriyor. Oranlar doğrulanana kadar bunu tahmin say.
Angel'lar Barracks'a değil Guardian Temple'a bağlı
Angel tier'larının kendi yolu var: Guardian Temple 6 ile 9. seviyeler. Bu seviyeler yukarıdaki Barracks maliyetinden ayrı ve toplamda 95.000 azurite ekliyor. Guardian Temple 9'da veri çelişiyor: yükseltme kaydı Kale 41 derken, kilometre taşı ve seviye sınırı Kale 42 diyor.
| Yükseltme | Angel tier | İstediği | Azurite | Yemek |
|---|---|---|---|---|
| Guardian Temple 6 | T10 | Kale 32 | 3.000 | 100,0M |
| Guardian Temple 7 | T11 | Kale 35 | 12.000 | 193,2M |
| Guardian Temple 8 | T12 | Kale 38 | 30.000 | 217,0M |
| Guardian Temple 9 | T13 | Kale 41 veya 42 (veri çelişiyor) | 50.000 | 84,2M |
Kendi yolunu planla
Planlayıcı'da Kale sekmesine kale ve Barracks seviyelerini gir. Her kilometre taşı, kalenin istediği binalardan ayrı olarak asker tier'ları için Barracks ve Guardian Temple maliyetini gösterir. Öğeler sekmesinde Barracks 38 ile 40 ya da Sacred Barracks I ile III gibi bir Barracks şablonu ekle, sonra listeyi Kaynaklar sekmesinde elindekilerle karşılaştır. Tahmini tarihler için Azurite sekmesine gelirini yaz. Girdiklerin tarayıcına otomatik kaydedilir ve hiçbir şey oyun hesabına bağlı değildir.